I Euroliga pokrenula postupak protiv Olympiacosa!

Euroleague 27. svi 201919:12 > 19:13
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Udruženje igrača Eurolige podnijelo je žalbu Euroligi zbog neispunjenih financijskih obveza pirejskog kluba prema svojim igračima…

zbog toga je pokrenut postupak protiv grčkog kluba. Igračima Olyja kasne plaće, što je protivno pravilima elitnog natjecanja i potpada pod kršenje pravila financijskog fair-playa. Svi vlasnici A licence Eurolige moraju imati dokaze o financijskoj stabilnosti, što je u slučaju Oympiacosa u posljednje vrijeme dovedeno u pitanje.

Povezano

Odluka u spomenutom slučaju sada je na Financijskoj komisiji Eurolige i očekuje se da će biti donesena u roku od 30 dana.

Olympiacos je prije nekoliko dana izbačen iz prvenstva Grčke zbog odbijanja nastupanja u četvrtfinalu doigravanja s Panathinaikosom. Protest Pirejaca je uslijedio nakon njihova zahtjeva da utakmice s najvećim suparnikom sude strani suci, što je odbijeno.

Već dugo se barata informacijama kako bi Olympiacos mogao pristupiti ABA ligi, ali je iz regionalnog natjecanja naglašeno kako se trenutno ne planira proširenje.