CSKA po osmi put na krovu Europe

Euroleague 19. svi 201922:05 > 22:07
euroleague.net

Košarkaši moskovskog CSKA novi su prvaci Europe nakon što su u finalu igranom u Fernando Buesa Areni slavili protiv Anadolu Efesa 91:83.

euroleague.net

Ispred 13 420 gledatelja u odličnoj atmosferi Fernando Buesa Arene u Vitoriji-Gasteiz, CSKA je osvojio osmi trofej najboljeg u Europi, a prvi nakon tri godine.

sportklub

CSKA je u više navrata stvarao dvoznamenkastu prednost, u prvom poluvremenu vodili su 34:20, ali početkom treće dionice Efes je velikom serijom preokrenuo i poveo 45:44. Ipak, dojam je bio kako CSKA kontrolira utakmicu, a možemo reći kako je pobjednik odlučen kada su Moskovljani ponovno pobjegli na +14 (68:54). Turska momčad primaknula se na šest poena zaostatka, no prave šanse za novim preokretom više nije bilo.

Cory Higgins i Will Clyburn predvodili su CSKA s po 20 poena, 15 je ubacio Nando De Colo. U momčadi Efesa briljirao je Shane Larkin s 29 koševa, a Krunoslav Simon ubacio je 15 uz čak deset skokova. Međutim, nije bilo dovoljno.

CSKA je osvojio osmu titulu prvaka Europe, dok će Anadolu Efes još pričekati na svoju prvu. MVP finala postao je član CSKA, Will Clyburn. Ranije u danu, Real Madrid je s 94:75 svladao Fenerbahče u borbi za treće mjesto.