Prekjučer osramoćeni, danas pobijedili istog protivnika

Euroleague 18. tra 201921:35 > 21:44
Svetozar Janičić

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su Fenerbahče u Istanbulu 82:80 i rezultat u četvrtfinalnoj seriji playoffa Eurolige izjednačili na 1-1.

Momčad Šarunasa Jasikevičijusa u većem dijelu utakmice igrala je fenomenalno, ali je u finišu posustala i domaća ekipa je imala šansu čak i da pobijedi, ali Luigi Datome u posljednjim trenucima nije pogodio tricu.

Povezano

Žalgiris je najveću prednost imao sredinom treće četvrtine kada su vodili sa 17 poena prednosti. Uspjeli su na kraju nekako upisati ovu vrijednu pobjedu koja je zaista veliko iznenađenje s obzirom da su u prvoj utakmici serije prije samo dva dana izgubili sa nestvarnih 33 razlike.

Žalgiris je za dva poena šutirao fantastičnih 70 posto (24/34), Ulanovas je prednjačio sa 20 poena (9/10 za dva), Nate Walters je postigao 14, a Brandon Davis 13. U poraženoj ekipi Datome je upisao 17, Kostas Sloukas 15, Gudurić 11 (1/2 za dva, 3/5 za tri), uz po skok i asistenciju za 27 minuta, a Kalinić 4 (0/4 za dva, 0/1 za tri, 4/6 slobodna bacanja), uz 3 skoka i po 2 asistencije i ukradene lopte za 28 minuta.