Kakva drama u Ateni! Rudy u zadnjoj sekundi za pobjedu

Euroleague 28. ožu 201922:09 > 22:13
Turkish Airlines EuroLeague

U jednom od klasika Eurolige Real Madrid je u posljednjoj sekundi došao do pobjede u OAKA areni protiv Panathinaikosa sa 74:73. U drugoj utakmici u istom terminu Maccabi nije imao problema protiv Gran Canarije.

Atenjani su odlično započeli utakmicu i nakon prve četvrtine imali velikih 18 poena prednosti. Ipak, aktualni prvak Europe je u nastavku konstantno smanjivao prednost protivnika, sve do posljednjeg napada.

PAO je imao dva poena prednosti, lopta je došla do Rudyja Fernandeza, koji je s deset metara naizgled nekontrolirano šutirao, pogodio i donio pobjedu Madriđanima.

Najbolji u pobjedi Reala bio je visoki centar Walter Tavares sa 14 poena i 16 skokova. Spomenuti Fernandez se zaustavio na 13, dok je Sergio Lull dodao 12 poena.

Kod Panathinaikosa su bolji od ostalih bili Nick Calathes i Keith Lengford sa po 14 poena, ali je grčki reprezentativac imao devet skokova i pet asistencija.

Maccabi je bez većih problema pred svojim navijačima savladao Gran Kanariju rezultatom 90:55 i tako ostao u trci za plasman među osam najboljih momčadi Starog kontinenta, a odluka će pasti u posljednjem kolu.