EFES protiv CSKA, borba za playoff u Pireju

Euroleague 19. ožu 201917:27 > 17:40
Getty Image/ Matthias Kern

Još jedan pravi euroligaški maraton je pred nama. Nalazimo se u tjednu u kojem će se odigrati dva kola Eurolige te ćete utakmice moći pratiti od danas pa sve do petka, svakim danom uz programe Sportkluba.

Piše: Petar Bezinović

U prvoj utakmici dana, a sigurno i najvažnijoj, Anadolu Efes ugostit će CSKA. Moskovljani su još uvijek utrci za prvo mjesto te su nakon sedam uzastopnih pobjeda prošli tjedan šokantno doživjeli poraz u zadnjoj sekundi kada je Nick Calathes zabio šut za pobjedu s 10 metara koji im je poremetio šanse za prvo mjesto, a Panathinaikosu omogućio nastavak borbe za doigravanje. U prošlom susretu ruski prvak odnio je pobjedu 102-84 u Moskvi te će gosti sigurno ići na „all in“ ovog puta budući da ih poraz vrlo vjerojatno ostavlja na drugom ili trećem mjestu na tablici (ako Fener pobijedi).

S druge strane Efes si također ne smije priuštiti poraz s obzirom da su stekli dvije pobjede više od petoplasirane Barcelone te je za Efes svaka utakmica vrlo važna žele li ostati na četvrtom mjestu i osigurati prednost domaćeg terena u doigravanju. S obzirom na broj talentiranih pojedinaca u ove dvije momčadi u ovoj utakmici bismo trebali gledati vrlo kvalitetnu košarku, ali i napetu utakmicu s obzirom na važnost i ulog.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će trener Ataman pripremiti svoju momčad protiv CSKA, domaći teren im puno znači te nam ostaje vidjeti mogu li se Larkin, Micić, Moerman i Dunston suprotstaviti De Colou, Rodriguezu, Clyburnu i Higginsu, jednom od najboljih euroligaških ekipa ikad sastavljenih.

Utakmicu možete gledati u 18:00 na SK3.

Nakon što su prošlo kolo kod kuće zamalo doživjeli poraz od Barcelone,nema sumnje da će Fenerbahče večeras krenuti u punoj snazi protiv Budućnosti. Repešina momčad ne nalazi se u dobrom trenutku budući da će Fener biti jako motiviran, ne samo da uzme pobjedu već da razbije crnogorskog prvaka. To se poprilično dalo iščitati iz reakcija Željka Obradovića pri kraju prošle utakmice. Domaćin je još uvijek neporažen kod kuće ove sezone te bi se taj niz definitivno trebao nastaviti i večeras.

Ova utakmica definitivno je dobar izazov za Repešu i njegovu ekipu s obzirom na to da težeg gostovanja u Europi nema, on može ispitati kvalitetu određenih igrača i vidjeti kako će tko odreagirati „u vatri“ što mu može pomoći u pripremama za doigravanje ABA lige. Fener je dvije pobjede ispred drugoplasiranog CSKA te ne smiju kiksati.

Utakmicu pratite u 18:45 na SK1.

Utakmica koja će nakon Efes-CSKA privući najviše pogleda definitivno je Olympiakos-Bayern. Teška borba za doigravanje vodit će se u Pireju večeras kada se sastanu ove dvije ekipe kojima je svaka utakmica do kraja praktički finale. Već smo spominjali Olympiakosov pad u krucijalnom dijelu sezone izgubivši šest od zadnjih sedam utakmica te su u nekoliko kola pali s petog mjesta na osmo i borbu za samo doigravanje.

Domaćinu su za petama Panathinaikos, Maccabi i Bayern koji imaju samo pobjedu manje dok je Milano na sedmom mjestu s pobjedom više od Olympiakosa. Od šestog do jedanaestog mjesta na tablici može nastati totalni kaos do kraja sezone te će biti uzbudljivo vidjeti koje ekipe će biti vrijedne doigravanja.

Bayern se isto kao i domaćin ne nalazi u baš bajnoj formi; gosti su izgubili četiri od zadnjih pet utakmica što ih je i izbacilo iz prvih osam mjesta na tablici i maksimalno im otežalo borbu za doigravanje. Momčad Dejana Radonjića također je upala u crni niz u najbitnijem dijelu sezone. Malo je to iznenađujuće budući da je Derrick Williams bio u odličnoj formi prije tih poraza, a još se ekipi vratio i dugo ozlijeđeni krilni centar Devin Booker. Olympiakos se nalazi na osmom mjestu s omjerom 13-13 dok je Bayern na jedanaestom mjestu s omjerom 12-14.

Hoće li Bayern uspjeti upisati petu gostujuću pobjedu ove sezone u vrućem Pireju i ostati u utrci za doigravanje, saznajte u 20:00 na SK 3.

U zadnjoj utakmici danas u 21:00 Gran Canaria gostovat će u Barceloni. Košarkaši Svetislava Pešića su u prošlom kolu zamalo došli do nevjerojatne pobjede na gostovanju u Istanbulu protiv Fenera. Nakon što nisu uspjeli, danas ih čeka idealna prilika za to protiv ekipe koja je davno ispala iz utrke za doigravanje i koja se više mora fokusirati na domaću ligu. Iako su izgubili dvije uzastopne utakmice, košarkaši Barcelone na domaćem parketu imaju tri uzastopne pobjede te će im to uvelike olakšati stvari.

Također, nalaze se na petom mjestu te još uvijek mogu stići četvrtoplasirani Efes koji ima dvije pobjede više, ali isto tako moraju paziti jer iza sebe imaju Baskoniju i Milano koji ih prate u stopu s pobjedom manje. Barcelona bi definitivno trebala pobjedom učvrstiti peto mjesto i nadati se kiksu ostalih klubova koji im prijete.

Utakmicu pratite u 21:00 na SK1