Fener "razmontirao" Grke, CSKA za dlaku bolji od Reala

Euroleague 8. velj 201920:07 > 20:10
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA savladali su na domaćem parketu branitelja naslova prvaka Eurolige Real Madrida rezultatom 82:78 u 22. kolu. U drugom derbiju dana trenutno najbolja ekipa Eurolige Fenerbahče je lako savladao Panathanaikos sa 85:66.

U susretu u kojem nijedna momčad nije imala veliku prednost završnicu je bolje odigrao domaćin, a sigurni sa linije slobodnih bacanja bili su Cory Higgins i Will Clayburn. CSKA je do pobjede doveo i odličan skok u napadu – domaćin je imao 16 ofanzivnih skokova.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je francuski bek Nando de Colo sa 21 poenom (8/12 iz igre), uz 3 skoka i 4 asistencije, a dvocifren broj poena postigli su i Higgins (15) i Daniel Hackett (14).

U poraženoj momčadi istaknuo se Anthony Randolph sa 20 poena, a njegov suigrač iz slovenske reprezentacije Klemen Prepelič ubacio je 10. “Dvocifren” je bio i meksički centar Gustavo Ayon sa 11 poena i 6 skokova.

Nakon ovog susreta momčadi su izjednačene na drugom mjestu tablice – i Real i CSKA ostvarili su po 17 pobjeda i 5 poraza u dosadašnjem tijeku sezone, a bolji skor ostvario je samo Fenerbahče, koji je na čelu sa tek tri poraza.

U drugom derbiju dana Fener je dokazao da je najbolja momčad Eurolige ove sezone.

Utakmica je bila relativno uzbudljiva u prvih 15 minuta, da bi na tri i pol minute do kraja poluvremena Fenerbahče krenuo u seriju 14:1, što je i prelomilo susret. Panathanaikos nije uradio ništa kako bi reagirao u nastavku, bili su potpuno razoružani igrači Ricka Pitina, a Fener je svojom obranom diktirao ritam susreta.

Fenerbahče se već kvalificirao za playoff nakon 22 susreta, a nijedna momčad to nije učinila tako rano u modernom formatu Eurolige.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikolo Melli, koji je ubacio 14 poena i imao 7 skokova, a Eric Green dodao je 12.