EL: Barca deklasirala Olympiacos, Tomić dvoznamenkast

Euroleague 31. sij 201920:26 > 22:10
Alexander Hassenstein, Getty Images

Košarkaši Barcelone slavili su protiv Olympiacosa u dvorani Mira i prijateljstva rezultatom 76:55.

Katalonski gigant došao je do 12. pobjede u sezoni poslije dva uzastopna poraza i trenutno dijeli peto mjesto na tablici s momčadi iz Pireja.

Barcelona je fantastično počela utakmicu i poslije prve četvrtine vodila je 27:6. Olympiacos je, očekivano, pokazao reakciju u drugom periodu i serijom 15:0 se vratio u dvoboj. Barca je tricom Jake Blažiča prekinula sedmominutni post u drugoj četvrtini, a Katalonci su i pored nešto lošije igre na odmor otišli s dvoznamenkastom razilkom (38:28).

Momčad Svetislava Pešića je u nastavku utakmice odličnom obranom uništavala napad domaćina.

Barcelona je u svim elementima nadigrala momčad iz Pireja, koja odavno nije doživjela teži poraz pred svojim navijačima. Singleton je prednjačio sa 18 poena, Adam Hanga je postigao 11, a Ante Tomić 10, uz 5 skokova.

U domaćoj momčadi Nikola Milutinov je odigrao skoro bez greške – 13 poena (4/4 za dva, 5/6 slobodna bacanja), 8 skokova i 3 asistencije za indeks korisnosti 29, a isti broj poena imao je i Janis Strelnieks.