Repeša: Kada vjerujete, granice ne postoje

Euroleague 18. sij 201921:20 > 21:24
KK Budućnost Voli

Jasmin Repeša je prije početka utakmice s Realom prilično samouvjereno i bez dvoumljenja naglasio da Budućnost može parirati aktualnom prvaku Europe. Ispospotavilo se da je bio u pravu.

Trener Budućnosti je vjerovao i na poluvremenu. Budućnost je u tom trenutku imala osam poena prednosti, na kraju, snovi su postali java, jer je zaista bilo jako malo onih koji su vjerovali da Budućnost može pobijediti Real, a Budućnost ga je nadigrala.

Nema granica kada vjerujete. Prije početka susreta sam vam rekao da sam siguran da moji momci mogu parirati Realu. Na poluvremenu sam rekao da sam zadovoljan prikazanim, ali da možemo bolje i više, prije svega u obrani i u kontroli ofanzivnog skoka. U nastavku je sve funkiconiralo jako, jako dobro, a rezultat dvoboja s Realom je pokazatelj da granice ne postoje ako vjerujete“, rekao je Jasmin Repeša za Sportklub i nastavio:

Bilo je zaista divno igrati pred navijačima koji su napravili spektakularnu atmosferu i koji su nas nosili na putu ka pobjedi. Ključ pobjede leži u sinergiji koja je stvorena između igrača i navijača. Napredujemo iz utakmice u utakmicu, to je jako bitno, a trenutno je zaista nemoguće procijeniti koji su krajnji dometi Budućnosti u sezoni koja je u tijeku. Ono što je naravno jasno je da cilj i prioriteti ostaju isti. Govorim o osvajanju ABA lige, ponovnom plasmanu u Euroligu. Zato nam je utakmica kojia slijedi protiv Cedevite važnije od dvoboja s Realom. Nadam se da ćemo na krilima velike pobjede, uz veliku podršku s tribina na pleća oboriti i Cedevitu“.

Utakmica između Budućnosti i Cedevite igra se u ponedjeljak s početkom u 18 sati. Podgoričanima je potrebna pobjeda, a idealan scenarij bio bi da slave s više od pet poena razlike jer je Cedevita u ludom susretu u Zagrebu, uspjela od minus 18 stići do pobjede od 63:58.

Cedevita uoči susreta koji slijedi ima pobjedu više u odnosu na Budućnost i jasno je da je dvoboj od ogromnog značaja za osvajanje druge pozicije pred polufinale doigravanja.