Prvak Europe razbijen u Morači

Euroleague 18. sij 201918:38 > 20:46
ABA League, Photo: Budućnost VOLI

Košarkaši Budućnosti u 19. kolu Eurolige napravili su prvorazredno iznenađenje i u dvorani "Morača" prvi put u povijest pobedili su madridski Real - 73:60. Podgoričani su cijelo vrijeme bili mnogo bolji od aktualnog prvaka Europe za peti trijumf u elitnom natjecanju.

Budućnost je odlično počela utakmicu, nije se uplašila renomiranog suparnika i u 3. minuti domaći su imali prednost 7:0. Post gostiju tricom je prekinuo Sergio Llull, a koliko su Madriđani ozbiljan sastav govori i podatak da su za manje od dvije minute preokrenuli – 10:9. Prvo vodstvo Kraljevskom klubu u 5. minuti donio je tricom Anthony Randolph.

Momčad Jasmina Repeše odbila je nalet Kraljevskog kluba i pametnom igrom do kraja prve četvrtine održavali prednost – 19:15. Podgoričani su u prvih 10 minuta postigli jednu tricu iz četiri pokušaja, dok su Madriđani tri puta bili precizni iza linije od 6.75 metara iz čak 11 pokušaja.

Poenima Earla Clarka i Cotyja Clarkea iz slobodnih bacanja domaći sastav je u 12. minuti došao do 8 poena viška (23:15). Coty Clarke je bio sjajan u uvodnom dijelu drugog perioda, ubrzo je vezao još 4 poena za maksimalnih +10 u 14. minuti – 27:17.

Podgoričani potpuno kontroliraju događanja na terenu i poenima Edwina Jacksona na manje od dvije minute prije odlaska na odmor ponovo imaju 10 poena prednosti – 34:24.

Prvak ABA lige je drugo poluvrijeme počeo tricama Colea i Earla Clarka i serijom 6:0 došao je do 42:28.

Manirom iskusnih klubova Budućnost je na oduševljenje prepune “Morače” održavala sigurnu prednost, a publiku je na noge tricom u posljednjoj sekundi s jedne noge podigao Nemanja Gordić za 56:42 na nešto manje od dvije minute prije kraja trećeg perioda.

Podgoričani su u sljedećem napadu preko Earla Clarka mogli i do +17, ali Amerikanac nije pogodio tricu, a na drugoj strani kazna je uslijedila preko Rudyja Fernandeza (56:45). Ubrzo je tricu pogodio i Facundo Campazzo – 56:48 i s ovim rezultatom se ušlo u posljednju četvrtinu.

Trey Thompkins je u 32. minuti tricom smanjio na 58:51, ali je James Bell uzvratio istom mjerom i vratio toliko potrebno samopouzdanje u redove svoje momčadi. Košem odličnog Bitadzea u 34. minuti na semaforu je pisalo 65:53. Isti igrač je na nešto više od 5 minuta prije kraja pogodio za 67:53.

Susret je završen rezultatom 73:60 za Budućnost.