euroleague.net

Košarka

11.01.2019 | 20:11

EL: Maccabi pokorio Moskvu poslije 14 godina

Veliko iznenađenje u 18. kolu Eurolige dogodilo se u Moskvi. Maccabi je savladao CSKA 93:76 i na taj način prekinuo neugodnu tradiciju poraza u glavnom gradu Rusije.

Makabi

Getty Image

Ponos Izraela nije slavio protiv Armejaca često ni u najboljim danima, a u Moskvi posljednji put 2004. Inače, ovo je prva pobjeda Maccabija u međusobnim dvobojima još od 2014. kada su bili posljednji put prvaci Europe. Nije djelovalo da će i u ovom susretu biti drugačije nego što je bilo u prethodnih 10 dvoboja. Poveo je CSKA 16:4, ali ta prednost je počela se topiti već do kraja četvrtine, koju su Armejci dobili samo sa dva poena 24:22. Međutim, već od tada je bilo jasno da su gosti u velikom naletu i to je rezultiralo potpunim preokretom i vodstvom od +5 na poluvremenu 46:41.

Treća četvrtina je bila izjednačena, rezultatski nije bilo prevelikih promjena, ali u posljednjih 10 minuta Maccabi je stisnuo gas i stekao dvocznamenkastu razliku, koju do kraja nije pustio.

Kod pobjednika najbolji je bio Yovel Zoosman sa 15 poena, dok je kod CSKA najviše zabio Nando de Colo sa 16.