Bayern tricama u nastavku slomio ABA-prvaka

Euroleague 28. pro 201822:25 > 22:27
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti doživjeli su i šesti poraz u nizu. Poslije velike borbe i zaista jako dobre igre većim dijelom utakmice, izabranici Aleksandra Džikića su poraženi od Bayerna u Munchenu sa 93:88, iako su sredinom druge dionice imali višak od 17 poena.

Najefikasniji u sastavu Bayerna koji je igrao bez ozlijeđenog Stefana Jovića bili su Derrick Williams sa 21, Braydon Hobbs s 14, Danilo Barthel s 12 i Vladimir Lučić s 11 poena. Kod Budućnosti, raspoloženi za igru u napadu bili su Norris Cole s 27 poena i 6 asistencija, Goga Bitadze sa 17 poena i 7 skokova te Nemanja Gordić s 10 poena.

Očekivala se reakcija igrača Budućnosti poslije neočekivanog i bolnog poraza od Krke u Novom Mestu u ABA ligi. Očekivala se velika želja i borbenost, očekivalo se da pokažu karakter poslije pet uzastopnih neuspjeha (Gran Canaria, Efes, Cibona, Fenerbahce i Krka), ali je bilo malo onih koji su vjerovali da će izabranici Aleksandra Džikića poslije svega navedenog prikazati partiju koju su prikazali u većem dijelu susreta protiv Bayerna.

Budućnost nakon ovoga poraza nema vremena za odmor jer već u nedjelju s početkom u 19 sati igra veliki derbi ABA lige protiv Crvene zvezde u Beogradu.

U drugom susretu večeri Panathinaikos je kod kuće nadigrao moskovski CSKA je nanio Rusima četvrti ovosezonski poraz u Euroligi. Bilo je 96:84 za Grke.

Gosti su bolje počeli utakmicu, pošto su imali odličan šut za tri poena, pa su vodili sve do pete minute druge četvrtine, međutim, tada je domaćin zaigrao bolje u obrani.

Izgubljene lopte su uvukle nervozu u redove CSKA-a, a PAO je konačno našao dobar protok lopte u napadu, što je rezultiralo vodstvom od plus 11 na poluvremenu. U nastavku, gosti se nisu uspjeli nositi s obranom domaćih, i samo su jednom prišli na -2.

Najbolji u redovima zelenih bio je Nick Calathes s 14 poena i 10 asistencija, na drugoj strani Will Clyburn je imao 24 ubačaja.

CSKA je porazom ostao na trećem mjestu ljestvice, dok je PAO ponovo u borbi za doigravanje.