Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

06.12.2018 | 22:41

EL: Žalgiris bolji od Grka

Košarkaši Žalgirisa svladali su Olympiakos rezultatom 83:75 u okviru 11. kola Eurolige i tako poslije dugog niza poraza upisali pobjedu u Kaunasu.

Šarunas Jasikevičius

Turkish Airlines EuroLeague

Šarunas Jasikevičijus

Poslije pet uzastopnih poraza na domaćem parketu, momčad Žalgirisa je došla do druge pobjede, i to protiv još jedne momčadi koja se nalazi među prvih osam u Euroligi.

Olympiakos je bolje otvorio susret zahvaljujući 14 poena, od toga četiri trice Printezisa i tako došao do plus 10 poslije prve četvrtine. Domaći košarkaši i u tim trenucima su držali visok postotak uspješnosti šuta za dva poena i nisu forsirali trice.

I pored bolje igre Žalgirisa u drugom periodu, gosti odlaze na odmor sa osam poena prednosti, međutim, u nastavku utakmice zahvaljujući strpljivom igrom i prvenstveno motiviranom Grigonisu domaći dolaze do poena prednosti na kraju treće četvrtine. To je bio samo uvod za furioznu završnicu utakmice u kojoj je momčad iz Kaunasa došla do uvjerljive prednosti.

Pored Grigonosa, koji je utakmicu završio s 19 poena, još četvorica igrača su imala dvoznamenkasti učinak. Nate Wolters je upisao 14 poena, sedam skokova i šest asistencija, Aaron White je dodao 13 poena, dok su po 12 imali Brandon Davis i Antanas Kavaliauskas.

Uz Printezisa, koji je utakmicu završio sa 18 poena, na drugoj strani, jedini koji je postizao poene u nastavku Zack Leday, koji je imao 15 poena.