Žalgiris prekinuo negativan niz, preokret Gran Canarije

Euroleague 29. stu 201821:02 > 21:08
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa prekinuli su niz od tri poraza i u 10. kolu Eurolige u Kaunasu slavili protiv Emporio Armani 83:78.

Košarkaši Žalgirisa prekinuli su niz od tri poraza i u 10. kolu Eurolige u Kaunasu pobijedili Emporio Armani sa 83:78.

Interesantno, prvaku Litve je bio tek prva pobjeda ove sezone u Žalgiris Areni, ukupno četvrta.

Žalgiris je nešto lošije počeo utakmicu i poslije 10 minuta gubio je sa 23:18, ali serijom 13:0 momčad iz Kaunasa je pred odlazak na odmor prvi put osigurala dvoznamenkastu prednost – 40:29. Kako je vrijeme prolazilo gosti iz Milana su se vraćali u igru i u 34. minuti približili su se na samo pola koša minusa – 69:68.

Vladimir Micov je u posljednja četiti minute preuzeo odgovornost i postigao je 6 vezanih poena, međutim, u ključnim trenucima nije imao pomoć suigrača što su igrači Žalgirisa iskoristili.

Sjajni Brendon Davis predvodio je domaću momčad sa 27 poena (11/15 za dva), uz 10 skokova i 4 asistencije.

U drugoj utakmici Gran Canarija je slavila nakon preokreta u gostima protiv Darussafake rezultatom 75:71.

Najbolji kod pobjednika bio je Marcus Eriksson sa 23 poena, dok je kod Darussafake najbolji bio Ray Mccallum sa 13 poena.