Euroligu pojačava momčad velike NBA zvijezde

Euroleague 27. stu 201812:40 > 12:40
Sebastian Widmann/EB via Getty Images

Najjače europsko klupsko natjecanje od sljedeće sezone igrat će se u proširenom izdanju.

Novi član Eurolige bit će francuski Asvel, kojemu je prisustvo u Ulebovom natjecanju zajamčeno u sljedeće dvije sezone.

Dio je to proširenja lige sa sadašnjih 16 na 18 klubova, koliko će ih biti od sezone 2019/2020. Drugo novo mjesto pripast će njemačkom prvaku, a Bayern je već osigurao svoje sudjelovanje nedavno potpisavši produljenje ugovora za još dvije sezone.

U slučaju da Bayern bude prvak Njemačke, u EL će finalist prvenstva.

Trenutno se u Euroligi, koju svakog tjedna možete gledati u programu Sportkluba, natječe 16 klubova koji se u osnovnom dijelu sezone nadmeću po dvokružnom ligaškom sustavu.

Asvel je osnovan prije 70 godina, 18 je puta bio prvak Francuske, a predsjednik i vlasnik kluba je Tony Parker, bivši francuski reprezentativac koji je 17 godina proveo u San Antonio Spursima. Trenutno igra za Charlotte.