EL: Simon dobar u pobjedi Efesa, Fener uvjerljiv

Euroleague 20. stu 201819:45 > 20:06
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Maccabija doživjeli su peti uzastopni poraz u Euroligi, budući da su u Istanbulu poraženi od Anadolu Efesa 90:77.

Šok terapija u vidu smjene trenera Nevena Spahije nije proizvela željeni efekat kod “Ponosa Izraela”. Gosti su djelovali bez energije tijekom čitavog susreta, izuzev prve četvrtine, kada su i vodili u par navrata. Od tada Turci su postepeno dizali prednost, kontrolirali rezultat i došli do relativno lake pobjede.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Bryant Dunston i Tibor Pleiss sa po 14, dok je Krunoslav Simon zabio 11 poena za nešto više od 25 minuta provedenih na parketu.

Na drugoj strani u ekipi Maccabija najraspoloženiji bio je Johnny O’Bryant sa 19 poena uz šest skokova.

U drugoj utakmici košarkaši Fenerbahcea uvjerljivo su slavili protiv Darussafake sa 100:79.