Pakleno gostovanje za Spahiju

Euroleague 25. lis 201818:01 > 18:13
Turkish Airlines EuroLeague

Jedini naš trener u Euroligi trebat će ozbiljnu utakmicu Tarika Blacka koji igra odličnu sezonu, Deandrea Kanea i iskusnog playmakera Michaela Rolla kako bi porazili "napaljenog" domaćina

Večeras, u 4. kolu Eurolige odigrat će se pet utakmica među kojima su najzanimljiviji ogledi Efesa i Fenerbahčea te Milana koji će pokušati doći do prve pobjede na domaćem parketu ove sezone i Shvedovog Khimkija koji je još uvijek u potrazi za prvom pobjedom nakon prošlotjednog dramatičnog poraza u zadnjoj sekundi protiv Anadolu Efesa.

Alex Livesey / Staff

Prvi istanbulski derbi zasad izgleda obećavajuće s pojačanim Efesom i neporaženim Fenerbahčeom, te će se u ovoj utakmici moći vidjeti par uzbudljvih matchupova; Beaubois, Larkin i Moerman protiv Sloukasa, Alija Muhammeda i Datomea može rezultirati samo kvalitenim potezima i dobrom utakmicom. Domaćini će svakako trebati pomoć Krune Simona i Bryanta Dunstona, te će svi morati biti na razini kako bi nadjačali drugi najbolji napad i drugu najbolju obranu lige.

Nakon prošlotjedne (iznenađujuće) pobjede protiv Olympiakosa u Grčkoj, Milan će pokušati nastaviti svoj dobar niz kod kuće protiv zadnje momčadi lige, Khimkija iz Moskve koji ima neočekivani 0-3 omjer. Iako su gosti krenuli loše u sezonu još uvijek imaju jako oružje u Alekseju Švedu koji je prvi u poenima (28.3) po utakmici ove sezone, ali koji će i svakako trebati pomoć svojih suigrača protiv vrlo raspoloženih Mikea Jamesa koji igra odličnu sezonu i pokazuju se kao pravo pojačanje za Milan i Nemanje Nedovića koji će pokušati neutralizirati iskusnog ruskog strijelca.

U bavarskoj prijestolnici snage će odmjeriti Bayern i Baskonia, dvije momčadi s istim omjerom, i momčadi koje će pokušati doći do pozitivnog “momentuma” u sezoni budući da ih poraz vodi do omjera 1-3 što i nije baš bajno za početak sezone. Od novog Bayernovog pojačanja Peterija Koponena očekivalo se dosta, ali čini se kako finski veteran još nije uspio ući u pravi ritam te se kao prvi igrač domaćih nameće Nihad Đedović koji će većinu utakmice provesti u matchupu protiv odličnog Jaysona Grangera. Pobjeda bi dala veliku psihološku prednost obje ekipe.

Na Stadionu mira i prijateljstva domaćin Olympiakos će se pokušati iskupiti za šokantni prošlotjedni poraz protiv Milana i imaju odličnu priliku iskoristiti domaći teren u ovom susretu. Gosti su u problemima budući da je njihov najbolji igrač i kandidat za MVP-a ove sezone Scottie Wilbekin upitan za večerašnju utakmicu zbog ozljede prsta, a uz njega će nedostajati i iskusni Jeremy Pargo koji ima problema s leđima. Neven Spahija trebat će ozbiljnu utakmicu Tarika Blacka koji igra odličnu sezonu, Deandrea Kanea i iskusnog playmakera Michaela Rolla kako bi porazili “napaljenog” domaćina.

Neporaženi Real će u zadnjem večerašnjem terminu ugostiti Budućnost kojoj ovo gostovanje nije baš sjelo u pravom trenutku budući da su već na omjeru 0-3, a u Madridu je jako teško doći do pobjede čak i prvoklasnim ekipama. Prvaci su nastavili svoj sjajni tempo od prošle sezone, porazivši svakoga na putu, a sve sugerira da će tako biti i večeras. Bez ozljeđenih igrača, ova utakmica može na žalost za Budućnost i stratega Aleksandfra Džikića otići u samo jednom smjeru.