Spahijin Maccabi konačno pobijedio, odlični Tomić

Euroleague 18. lis 201819:12 > 21:53
Turkish Airlines EuroLeague

Maccabi, kojeg predvodi hrvatski trener Neven Spahija, došao je do prve pobjede u ovosezonskom izdanju Eurolige. Sa 78:68 izraelski klub bio je bolji na gostovanju kod Budućnosti.

KK Cibona/Željko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Podgoričani, koji su i dalje bez ijedne pobjede, tri su četvrtine vrlo dobro parirali favoriziranom i bogatom Maccabiju, ali četvrta je bila presudna.

‘Ponos Izraela” u odlučujućem razdoblju igre u jednom trenutku vodio je sa 20:2, a domaći su u posljednjim trenucima stigli do 6 poena i tako izbjegli izjednačiti negativan rekord Euorlige po broju postignutih koševa u četvrtini.

Sjajni Scotty Wilbekin je utakmica završio s 28 koševa (4/5 za dva, 6/11 za tri), 4 skoka i 5 asistencija, bio je predvodnik Spahijinog sastava.

U poraženoj momčadi Jackson je ubacio 13 poena, a bivši Cedevitaš Gordić 12.

Do prve pobjede stigla je i Barcelona koja je pred svojim navijačima svladala Bayern sa 83:73. Velike zasluge za pobjedu Katalonaca imao je njihov kapetan Ante Tomić koji je ubacio 18 koševa (šut 8/11) uz pet skokova i pet asistencija.

Kod njemačkog prvaka Leon Radošević je završio dvoboj sa sedam koševa te po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu.