EL: Fener bolji od Khimkija, Real preokretom do pobjede

Euroleague 17. lis 201821:38 > 21:40
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea došli su do nove pobjede u Euroligi, a ovaj puta su bili bolji od Khimkija sa 93:85.

U prvom poluvremenu su i jedni i drugi bili šuterski raspoloženi, a Fenerbahče je iskoristio vrlo lošu obranu suparnika i ubacio 54 poena, te imao velikih plus 11. Zanimljivo je da su obje momčadi u prvoj četvrtini pogodile po pet trojki iz šest pokušaja.

U drugom poluvremenu je Khimki bolje zaigrao i treću dionicu dobio sa 8 razlike. Ipak, turska momčad u posljednjoj četvrtini ponovno pravi nedostižnu prednost i lako dolazi do pobjede.

Najefikasniji kod domaćina bio je Nicolo Melli sa 16 poena, a sve je postigao u prvom poluvremenu. Muhammed je dao 14, kao i Luigi Datome, dok je Jan Vesely postigao12.

Na drugoj strani je ponovo briljirao Aleksey Shved sa 26 poena i šest asistencija, ali je imao i šest izgubljenih lopti.

Momčad Milana je imala veliku priliku za pobjedu protiv Real Madrida, ali su u završnici ispustili prednost. Milan je veći dio utakmice bio u prednosti, pa čak i dvoznamenkastom, ali je “Kraljevski klub” bio bolji što je utakmica odmicala. Na kraju Real je slavio sa 91:85.

Najbolji kod gostiju iz Madrida bili su Anthony Randolph sa 25 i Facundo Campazzo sa 21 košem, dok je kod Milana najbolji bio Mike James koji je zabio 21.