Turkish Airlines EuroLeague
Košarka 11.10.2018 | 21:17

EL: Skromni nastupi Tomića, Radoševića i Simona

Košarkaši CSKA uvjerljivo su pobijedili Barcelonu u Moskvi u prvoj utakmici nove sezone Eurolige- 95:75.

Higgins

Higgins

U jednom od europskih klasika nije bilo rezultatske neizvjesnosti jer su domaćini rano došli do velike prednosti koju su bez većih poteškoća održavali do kraja dvoboja u Megasport Areni.

Katalonci su, istina, dobro počeli susret i u 4. minuti vodili su sa 7:4 i egal susret viđen je do finiša prve četvrtine kada su se Armejci serijom 10:2 odlijepili na 21:14.

Moskovljani su u istom tempu odigrali veći dio drugog perioda, potpuno su zaustavili momčad Svetsilava Pešića i praktično već do odlaska na odmor riješili pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice domaćini su mirno održavali prednost i utakmica je završena lišena rezultatske neizvjesnosti.

Cory Higgins je bio najefikasniji sa 18 poena, uz 5 skokova, Nando de Colo je postigao 17.

U poraženom timu Kyle Kuric je prednjačio sa 15 poena, Jaka Blažič 11, a Thomas Heurtel je upisao 5 poena i 12 asistencija.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je za nešto više od 7 minuta provedenih na parketu postigao 6 koševa uz 4 skoka.

U utakmici igranoj od 20:00 sati Panathinaikos je slavio protiv Maccabija sa 89:84.

Bayern i Anadolu Efes su svoj susret započeli u 20:30, a gosti iz Istanbula slavili su 90:71.

U redovima Bayerna Leon Radošević je ostao bez koševa za 13 minuta provedenih na parketu, dok je Krunoslav Simon zabio 3 poena za nešto manje od 14 minuta.