Veliko pojačanje za prvaka Njemačke!

Euroleague 18. ruj 201819:53 > 19:57
Photo by Jason Miller/Getty Images)

Bayern će u novoj košarkaškoj sezoni igrati Euroligu, a tamo će ih predvoditi nekadašnji drugi pick NBA drafta.

Derrick Williams bio je drugi izbor drafta 2011. godine od strane Minnesote, iza sebe je ostavio vrlo uspješnu karijeru na sveučilištu Arizona.

No, nije ispunio očekivanja u NBA ligi, promijenio je pet klubova u sedam godina, a šesti je pronašao u Kini. Bio je član Cavaliersa, Lakersa, Knicksa, Heata i Kingsa, a prošlu sezonu odigrao je za Tijanjin. U najjačoj svjetskoj ligi odigrao je 428 utakmica, prosječno je postizao devet poena uz četiri skoka.

S Bayernom, koji će kao njemački prvak u novoj sezoni igrati Euroligu, potpisao je jednogodišnji ugovor.

Istovremeno loša vijest za Bavarce. Milan Mačvan ponovno je ozlijedio isto koljeno zbog kojeg je propustio pola prošle sezone. Srpski centar će biti izvan terena nekoliko mjeseci.