Wilbekin seli kod Spahije, Fener doveo novog centra

Euroleague 4. srp 201821:23 > 21:25
(Photo by Paul Kane/Getty Images)

Scottie Wilbekin na korak je od prelaska u redove Maccabija, dok je Fenerbahče osigurao pojačanje na centarskoj poziciji.

Turska košarka nalazi se u svojevrsnoj financijskoj krizi, velik broj klubova prve lige odlučio je znatno smanjiti budžete, novca ima sve manje, iako se to u jednoj manjoj mjeri odnosi na Fenerbahče i Anadolu Efes.

Ipak, itekakvog utjecaja ima na ovogodišnjeg pobjednika Eurocupa, Darussafaku. Klub iz predgrađa Istanbula najprije je izgubio trenera Davida Blatta koji je preselio u Olympiakos, a sada ostaje i bez najboljeg igrača Scottija Wilbekina koji se nalazi na liječničkom pregledu u Tel Avivu ususret prijelazu u redove Maccabija koji trenira Neven Spahija.

Situaciju je dodatno zakomplicirao dokument koji je Wilbekin potpisao, a koji daje određene garancije kako će prijeći u Anadolu Efes. Prema tom dogovoru, Wilbekinu se garantira plaća od tri milijuna dolara kroz dvije godine. Maccabi je dogovorio otkup ugovora s Darussafakom u vrijednosti od milijun dolara, no Anadolu Efes trenutno blokira transfer smatrajući da su prevareni, tako da sada i oni žele kompenzaciju.

U međuvremenu, Fenerbahče je osigurao potpis francuskog centra Joffreyja Lauvergnea koji dolazi iz San Antonio Spursa. Francuz koji će krajem rujna napuniti 27 godina proveo je četiri godine u NBA ligi igrajući za Denver, Oklahomu, Chicago i na koncu San Antonio, a prije toga imao je iskustvo igranja u Europi za Valenciju, Himki i Partizan.