Navarru nije dosta! Igrat će još jednu sezonu…

Euroleague 11. lip 201816:34 > 16:37
Turkish Airlines EuroLeague

Juan Carlos Navarro će u srijedu 13. lipnja napuniti 38 godina, ali kaže da nema namjeru povući se iz košarke i želi odigrati još samo jednu sezonu.

Tijekom karijere, koja je ušla u treće desetljeće, Juan Carlos Navarro je postao simbol Barcelone i sinonim za uspjehe tog kluba. Nitko nije, nakon završetka Eurolige, bio siguran hoće li Navarro nastaviti baviti se košarkom, a kako je Barca eliminisana i u ACB ligi popularni La bomba je odlučio kako bi bio red objaviti svoju odluku.

– Ne želim otići ovako, s porazom. Volio bih biti dio konkurentne momčadi u Euroligi, a mi nismo bili na toj razini već godinamarekao je nakon poraza od Baskonije u polufinalu španjolskog doigravanja.

Navarro je sudjelovao u Barcinim osvajanjima Euroliga 2003. i 2010. godine. Najkorisniji igrač EL bio je 2009. godine, dve godine prije toga najbolji strijelac, dok je 2014. bio proglašen za euroligašku legendu. U ovoj sezoni je, međutim, Navarro igrao samo 14 minuta po utakmici, a postizao je šest koševa u prosjeku.

Dolazak Svetislava Pešića u klub je malo i promijenio ulogu JCN, jer je uspješni trener od svog najstarijeg igrača tražio da mu bude produžena ruka i kohezivni faktor u svlačionici. Taj dolazak srpskog trenera je inače potpuno preokrenuo Barceloninu sezonu, nakon toga je momčad ušla u vrlo dobru formu i osvojila Kup Kralja, pritom pobijedivši kasnijeg prvaka Europe, Real Madrid.

Navarro je cijelu karijeru, koja je počela 1997. godine, proveo u Barceloni, uz izuzetak sezone 2007./08. koju je proveo u Memphisu.