Fenerbahče izgubio sponzora, dobio novog predsjednika

Euroleague 4. lip 201822:15 > 22:16
Turkish Airlines EuroLeague

Bivši prvak Europe, Fenerbahče informirao je javnost o velikim promjenama koje su nastupile u klubu.

Fenerbahče je izgubio glavnog sponzora, grupaciju Dogus koja je zbog financijskih problema “zamrznula” trogodišnji ugovor s prošlogodišnjim prvakom Europe. Dogus je Feneru godišnje plaćao 15 milijuna eura na ime sponzorstva, pa je jasno kako će to biti veliki financijski udarac za klupske ambicije u idućoj sezoni.

Ipak, situaciju smiruje novi predsjednik kluba, Ali Koc koji je zamijenio Aziza Yildirima. Jedna od osnovnih zadaća klupskog predsjednika jest dovođenje sponzora koji će osigurati financiranje kluba, a Koc, koji je smatran jednim od najbogatijih ljudi u Turskoj, posjeduje poslovne kontakte koji bi to omogućili.

Novi predsjednik je također potvrdio kako će trener Željko Obradović ostati na klupi Fenerbahčea i iduće sezone.

Financijski problemi postali su konstanta za gotovo sve klubove turske lige ove sezone, neki su uspjeli izdržati sezonu bez većih šokova, no neke momčadi u tome nisu bile uspješne. To se prvenstveno odnosi na Galatasaray i Trabzonspor, a prema najnovijim informacijama i Bešiktaš je u vrlo teškoj situaciji.

Fenerbahče u utorak započinje finalnu seriju turskog prenstva protiv Tofaša.