Gran Canaria izborila povijesni plasman u Euroligu!

Euroleague 2. lip 20180:37 > 0:43
sportklub

Košarkaši Gran Canarije prvi će put u svojoj povijesti igrati u Euroligi, nakon što su izborili plasman u polufinale španjolske ACB lige pobjedom nad aktualnim prvacima Valencijom, i to nakon produžetka 92:89, u trećem, odlučujućem susretu četvrtfinalne serije.

Prema ugovoru Eurolige i ACB (ENDESA) lige, pored tri kluba s A licencama (Barcelona, Baskonija, Real Madrid) prolaz u elitno natjecanje dobiva i najbolje plasirana ekipa iz ostatka lige. Ove godine, to je Gran Canaria, koja se pobjedom u Valenciji pridružila spomenutoj “povlaštenoj” družini u polufinalu španjolskog prvenstva.

To je veliki uspjeh za klub s Kanarskih otoka, ako se zna da se do sada na kontinentalnoj razini natjecao samo u Eurokupu, a jedini su trofej imali u Superkupu 2016., kada je za njih nastupao i hrvatski reprezentativac Darko Planinić, koji je napustio klub početkom sezone.