Real Madrid pobjednik je košarkaške Eurolige

Euroleague 20. svi 201822:00 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

Pobjednici Ulebove Eurolige su košarkaši Reala, koji su predvođeni Dončićem nadigrali aktualnog pobjednika natjecanja, Fenerbahče iz Turske rezultatom 85:80.

Utakmica je prelomljena otprilike šest minuta prije kraja posljednje četvrtine, kada je u istoj akciji Real postigao pet koševa (zbog nesportske osobne pogreške turske momčadi) i otišao na 71:61. Do kraja je Fenerbahče pokušavao uhvatiti priključak, ali najviše se uspio primaknuti na 81:78 dvadeset sekundi prije kraja, kada je Bobby Dixon ubacio tricu.

U akciji nakon te, Causeur je promašio oba bacanja, ali je skok u napadu ubilježio Thompkins i povisio na nedostižnih pet razlike.

Tako je Real deseti put u povijesti, prvi put nakon dvije sezone stanke, postao najbolja momčad na kontinentu, s obzirom da je Ulebova Euroliga najjače natjecanje košarke u Europi. Treba napomenuti kako je osnovni dio sezone završio na petom mjestu, a u prvoj utakmici četvrtfinala protiv Olympiacosa doživio je težak debakl. Od tog trenutka nije izgubio niti jednu utakmicu.

Real je do naslova vodio Fabien Causeur sa 17 koševa, a Luka Dončić pratio ga je sa 15 poena. Kod Fenerbahčea je fantastičan bio Melli 26 (4/6 za tricu), a slijedio ga je jedino Wanamaker (14).