Luka Dončić najmlađi MVP Eurolige u povijesti!

Euroleague 19. svi 201822:47 > 22:49
Turkish Airlines EuroLeague

Luka Dončić imenovan je za Najkorisnijeg igrača Eurolige ove sezone.

Slovenska košarkaška superzvijezda, Luka Dončić dobitnik je nagrade MVP Eurolige čime je postao najmlađi dobitnik ove nagrade. Dončić je regularnu sezonu završio s najboljim indexom korisnosti za svoju momčad od 21.69.

Naravno, sezona za 19-godišnjeg Slovenca još nije gotova, u nedjelju od 20 sati uz prijenos na Sportklub 1, njegov Real igra veliko finale Eurolige protiv branitelja naslova Fenerbahčea.

Dončić je imenovan i u petorku sezone zajedno s bekom Panathinaikosa, Nickom Calathesom, članom CSKA Nandom De Colom, Tornikeom Shengelijom iz Baskonije, te centrom Fenerbahčea Janom Veselim koji je dobio i nagradu za potez godine.

Podijeljene su i nagrade za najboljeg strijelca Eurolige koja je pripala razigravaču Khimkija Alekseju Shvedu, dok je obrambeni igrač godine Kyle Hines iz moskovskog CSKA.