Žalgiris uvjerljivo do 2-1, Olympiakos nemoćan

Euroleague 24. tra 201821:01 > 21:03
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa slavili su u trećoj utakmici četvrtfinala doigravanja rezultatom 80:60 i tako poveli 2:1 u seriji, a priliku da rijše pitanje plasmana na Final Four u Beogradu imat će pred vlastitim navijačima.

Momčad Šarunasa Jasikevičijusa napravila je veliki korak prema Beogradu slavljem u prvoj utakmici na svom parketu.

Žalgiris je nakon lošijeg starta ipak uspio osigurati vodstvo na kraju prve četvrtine (21:19). U drugoj su Zeleni zaigrali još sigurnije, kada su i prelomili susret, a u nastavku grčki crveno-bijeli nisu uspjeli pronaći rješenje za napade Litavaca.

Žalgiris je tako bez mnogo problema održavao prednost u nastavku.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je Davis (18), pratio ga je Paulius (13). U redovima crveno-bijelih najbolji je bio Spanoulis (14). Četvrta utakmica na programu je u četvrtak od 19 sati, izravan prijenos je na Sportklubu. Niste ni sumnjali, jel tako?