EL: Fener siguran, Žalgiris slavio nakon produžetaka

Euroleague 18. tra 201821:12 > 21:14
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Baskoniju kod kuće rezultatom 82:73, u prvoj utakmici playoff serije Eurolige.

Branitelj titule je posao u “Ulker areni” riješio u prvih 20 minuta, kad je fantastičnom igrom, prije svega u obrani, napravio nedostižnu prednost.

Poslije prvih 10 minuta bilo je plus 10 za domaće, da bi u drugoj četvrtini serijom 9:0, ekipa Željka Obradovića otišla na 43:23.

U nastavku je Fener bez većih problema održavao razliku, Baskonija je u nekoliko navrata spustila zaostatak na jednoznamenkasti minus, ali ne i da ozbiljnije zaprijeti domaćinima.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Wanamaker sa 16 poena, uz pet skokova i tri asistencije.

Kod Baskonije, Shengelia je bio najbolji sa 16 poena i šest skokova.

U drugoj utakmici između Olympiacosa i Žalgirisa vidjeli smo veliku borbu, a na kraju je nakon produžetaka slavila momčad Žalgirisa rezultatom 78:87.

Najbolji kod grčke momčadi bio je Vassilis Spanoulis sa 23 poena, dok je kod litvanske momčadi najbolji bio Kevin Pangos sa 20.