CSKA uz probleme svladao Himki

Euroleague 17. tra 201821:07 > 21:12
Turkish Airlines EuroLeague

CSKA i Himki otvorili su četvrtfinale Eurolige, slavio je domaćin 98:95.

CSKA je bio u zaostatku gotovo tri četvrtine, tek su početkom posljednje dionice domaći igrači uspjeli napraviti ključnu 11-0 seriju kojom su preokrenuli vodstvo. Himki je odigrao vrlo hrabru utakmicu, uspjeli su se u nekoliko navrata vratiti na samo tri poena minusa, a u posljednjoj minuti tricu za izjednačenje promašio je Aleksej Shved.

Sergio Rodriguez predvodio je pobjednički sastav s 22 poena, Othelo Hunter dodao je 18, a Will Clayburn 14. Gosti su uspjeli u velikoj mjeri neutralizirati najboljeg igrača CSKA, Nanda De Coloa koji je ubacio samo deset koševa. Shved je ubacio 22 poena za goste, Vjalcev poen manje.

U seriji koja se igra na tri pobjede CSKA vodi 1-0, a utakmica broj dva igra se za dva dana.