Chris McGrath, Getty Images Sport

Košarka

20.03.2018 | 21:04

EL: Fener lako s Maccabijem, Žalgiris bolji od Milana

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Maccabi u Istanbulu sa 87:73 u susretu 27. kola Eurolige i ekipi iz Tel Aviva otežali put do plaslana u doigravanje.

Marko Gudurić

Turkish Airlines EuroLeague

Aktualni prvak Europe je poslije poraza u prošlom kolu od CSKA pred svojim navijačima zabilježio 19. pobjedu u sezoni i zadržao je drugo mjesto, dok "ponos Izraela" nastavak borbe za doigravanje dočekuje s omjerom 13-14.

Maccabi je bolje otvorio dvoboj i do polovine druge četvrtine bio je bolji rival. Ipak, Fener je serijom 16:3 preokrenuo rezultat (34:29) i više se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Turski tim je u završnici trećeg perioda imao i maksimalnih +21 (72:51) i do kraja utakmice Obradovićev tim rutisnki je odradio posao.

Kod turske momčadi najbolji su bili Marko Gudurić sa 23 i Luigi Datome sa 16 koševa, dok su kod gostiju iz Izraela najbolji bili Pierre Jackson sa 13 te Deshaun Thomas i Jonah Bolden sa 12 koševa.

Košarkaši Žalgirisa slavili su u Litvi protiv već otpisanog protivnika talijanskog Milana sa 77:65.

Osim u drugoj četvrtini, domaćini su dominirali u svakom periodu igre i pobjeda nije previše dolazila u pitanje.

Najbolji kod Žalgirisa bili su Aaron White sa 16 i Paulinus Jankunas sa 15 koševa, dok su kod AJ Milana najbolji bili Arturas Gudaitis sa 19 i Mindaunas Kuzminskas sa 12 koševa.