Barcelona predvođena Tomićem održala sat košarke Olyu

Euroleague 15. ožu 201821:49 > 21:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Barcelone napravili su veliko iznenađenje i uvjerljivo svladali Olympiacos kao gosti.

Konačan rezultat je bio 90:63. Nije u prvom poluvremenu izgledalo kao da će Barca održati sat košarke domaćinu. Gosti jesu bili bolji, ali su na odmor otišli samo sa košem prednosti.

Ipak, u trećoj četvrtini je grčki sastav potpuno zakazao – ubacili su domaći samo 14 koševa, a primili 23 i Barcelona je pred odlučujućih 10 minuta bila na +11. Olympiacos ne da nije uspio napraviti povratak, već je dodatno potonuo u završnici i odigrao još slabiju četvrtinu, a Barselona je došla do konačnih +27 na kraju.

Ante Tomić je predvodio Barcu do pobjede uz double – double (19 koševa i 10 skokova), a dodao je i dvije asistencije.

U fantastičnoj utakmici u Tel Avivu Khimki je pobijedio Maccabi sa 94:91, a igrač utakmice bio je Anthony Gill.

Veliku borbu klubovi su vodili do posljednjih trenutaka utakmice, pri rezultatu 86:86, Gill je pogodio ključnu tricu za Khimki.

Gosti su uspjeli sačuvati prednost, a točku na “i” stavio je upravo Gill zakucavanjem u posljednjoj sekundi.

Amerikanac je na kraju bio i najbolji akter utakmice s učinkom od 24 koševa i sedam skokova. Ruski sastav tako je nastavio borbu za jedno od prva četiri mjesta, dok je Maccabi porazom zakomplicirao svoje izglede u borbi za doigravanje.

U ostalim susretima, Baskonija je sa 84:64 nadigrala Žalgiris, Bamberg je svladao Efes 88:79, a Zvezda je u utakmici bez obrana slavila protiv Valencije 106:90.