Fener preokrenuo u Litvi, CSKA uvjerljiv

Euroleague 9. ožu 201821:01 > 21:04
Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče je potvrdio nastup četvrtfinalu Euroligu preokretom protiv Žalgirisa, moskovski CSKA bio je uvjerljiv protiv Unicaje.

Fenerbahče je gubio tri četvrtine u Kaunasu protiv odličnog Žalgirisa, da bi se momčad Željka Obradovića potpuno opustila u završnih deset minuta, te preokretom došla do 18. pobjede sezone u Euroligi čime su izborili plasman u četvrtfinale.

Turska momčad posljednju je četvrtinu dobila 33:20 za pobjedu 85:78, Luigi Datome predvodio je ujednačen napad prvaka Europe sa 16 poena, Kostas Sloukas dodao je 15. Domaćina je predvodio Jankunas sa 15 poena. Svakako odlična vijest za Obradovićevu momčad povratak je Nikole Kalinića koji je propustio prvi dio sezone zbog ozljede, u 26 minuta upisao je 12 poena i šest skokova.

Vodeća momčad Eurolige, moskovski CSKA došao je do nove uvjerljive pobjede, svladali su Unicaju 101:76. Nando De Colo je bio sjajan s 23 poena, Nemanja Nedović predvodio je goste s 15.

Barcelona je pregazila Crvenu Zvezdu naštetivši izgledima srpske momčadi da se dokopa osme pozicije i plasmana u četvrtfinale. Ante Tomić odigrao je odličnu utakmicu sa 16 postignutih poena i šest skokova, a najzanimljiviji trenutak dogodio se kada je razbio tablu prilikom zakucavanja. Barca je slavila 88:54 uz 18 koševa Ribasa. Taylor Rochestie ubacio je 13 koševa za Zvezdu.

Olympiakos koji je već osigurao prolaz u četvrtfinale, nadigrao je Bamberg 87:79 uz 17 poena Spanoulisa.

Vodeći trojac, CSKA, Olympiakos i Fenerbahče osigurali su četvrtfinale, otvoreno je još pet mjesta.