Sonny Weems pojačao Anadolu Efes

Euroleague 24. velj 201816:59 > 17:07
Turkish Airlines EuroLeague

Anadolu Efes doveo je za završnicu sezonu iskusnog krilnog igrača Sonnyja Weemsa.

Turkish Airlines EuroLeague

Anadolu Efes za završnicu sezone osigurao je značajno pojačanje u liku 31-godišnjeg Sonnyja Weemsa koji dolazi iz Kine gdje je sezona završila za njegov klub Zheijang Golden Bulls. Weems je u kineskoj ligi prosječno upisivao 30.9 poena, osam skokova, te šest asistencija.

U Kinu je preselio u srpnju prošle godine, šest mjeseci nakon što je dobio otkaz u Maccabiju. Weems je lani u siječnju odbio doping test što donosi automatsku suspenziju, a FIBA je bila nemilosrdna, zabranila je američkom igraču nastupe sve do 2021. godine. No, ta suspenzija vrijedi samo za natjecanja pod FIBA-om.

Weems je u sjajnoj karijeri nastupao za Denver, Toronto, Phoenix i Philadelphiju, te europske gigante CSKA, Maccabi i Žalgiris. Ugovor s turskim klubom potpisao je do kraja sezone, a doveden je kao zamjena za Zorana Dragića koji će propustiti ostatak sezone zbog teške ozljede koljena.