Zvezda pod imperativom pobjede dolazi u Bamberg (SK3)

Euroleague 23. velj 201817:01 > 17:20
Laurence Griffiths, Getty Images

U 23. kolu Eurolige očekuje nas dvoboj između Brose Bamberga i Crvene zvezde, uz izravan prijenos na Sportklubu 3 (20:45).

Laurence Griffiths, Getty Images

Brose Bamberg se nalazi u teškoj rezultatskoj krizi, u zadnjih 19 nastupa poraženi su u čak 15 utakmica. Nakon takve loše serije netko je morao “stradati”, a taj netko je dugogodišnji trener Brosea Andrea Trinchieri. Njega je na klupi zamijenio znatno neiskusniji Ilias Kantzouris, a vidjet ćemo hoće li šok terapija u njemačkom klubu donijeti bolje rezultate. Evo što je izjavio trener Bamberga uoči ove utakmice:

“Igramo protiv momčadi koja igra s dosta energije. Moramo biti jako fokusirani, posebno u obrani, a ukoliko želimo pobijediti moramo upravo obranu igrati bolje nego u prethodnim utakmicama”, rekao je Kantzouris.

S druge strane Crvena zvezda je doživjela težak poraz od Partizana u finalu domaćeg Kupa, tako da i gosti iz Beograda dolaze uzdrmani na gostovanje u Njemačku. Zvezda se još uvijek nada plasmanu u top 8, ali ukoliko žele doći do te pozicije većeras jednostavno moraju slaviti. Trenutno se nalaze na 11. mjestu u Euroligi s omjerom 9-13, dok osmoplasirani Maccabi ima omjer 12-11. Trener Zvezde najavljuje “osvetu” za poraz u Beogradu:

“Moramo se trgnuti i vratiti na put na kojem smo bili prije poraza u Kupu. Bit ćemo dodatno motivirani jer želimo uzvratiti za poraz u Beogradu”. rekao je Dušan Alimpijević.