Fener zamrznuo Armani na -17, CSKA bolji od Baskonije

Euroleague 22. velj 201820:30 > 20:41
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su ekipu Armanija u 23. kolu Eurolige rezultatom 89:70. Feneru je ovo 16. pobjeda u Euroligi, ali i dalje zaostaje dvije pobjede za vodećim CSKA.

U prvoj četvrtini su napadački obje ekipe bile vrlo raspoložene, a Fenerbahče kreće s dobrom obranom tek u drugoj četvrtini. U tim trenucima Fener je serijom 17:2 uspio doći do maksimalnih plus 20.

Armani je dobru reakciju imao na početku treće četvrtine kada je igrao odličnu obranu, ostavio je Fener tri minute bez koša pa je talijanski euroligaš serijom 11:0 stigao do minus devet.

Europski prvak je do kraja ipak igru digao na višu razinu i rutinski došao do pobjede.

Jason Thompson je bio najefikasniji kod pobjedničke ekipe sa 15 poena (7/8 iz igre), Kostas Sloukas je dodao 13 uz šest asistencija.

U Armaniju je Vladimir Micov imao 19 poena, a Mindaugas Kuzminskas je dodao 11.

U drugoj utakmici CSKA je slavila protiv Baskonije rezultatom 93:86.

Najbolji u redovima CSKA bili su Will Clyburn sa 19 i Sergio Rodriguez sa 17 poena, dok je u redovima Baskonije uvjerljivo najbolji bio Jayson Granger sa 26 poena.