Feneru turski derbi, Armani iščupao pobjedu u Vitoriji

Euroleague 19. sij 201822:47 > 22:50
(Photo by Mustafa Ozturk/Anadolu Agency/Getty Images)

Fenerbahče je nastavio dominaciju nad Efesom, dok je talijanski Armani odličan tjedan zaključio i drugom pobjedom, ovoga puta na gostovanju u Španjolskoj.

Fenerbahče je ključnu prednost napravio u drugoj četvrtini koju su dobili 22:11, ostatak dvoboja održavali su prednost, u posljednju minutu ušli su s prednošću od devet poena (87:78), Efes to nije mogao dostići. Pobjednički sastav predvodio je Brad Wanamaker s 18 poena i osam asistencija, 16 je ubacio Mahmatoglu, dok je 14 i sedam skokova dodao Nicolo Melli. Kod Efesa, Toney Douglas pokazao se već na početku turske avanture kako će biti veliko pojačanje, ubacio je 29 poena, Errick McCollum dodao je 18, a Krunoslav Simon završio je sa šest koševa i pet skokova.

Jordan Theodore postao je junakom milanskog Armanija nakon što je u posljednjim trenucima dvoboja kod Baskonije u Vitoriji pogodio za pobjedu talijanske momčadi. Rodrigue Beaubois prije toga je, 18 sekundi do kraja doveo domaćina u vodstvo 82:81. Theodore i Andrew Goudelock bili su najbolji kod gostiju sa po 16 koševa, Tornike Shengelia briljirao je kod Baskonije sa 17 poena i 12 skokova.

CSKA je izvukao pobjedu u Ateni kod Panathinaikos nakon što su prelomili utakmicu na ulasku u završne tri minute, poveli su 71:63. Domaćin je do kraja uspio smanjiti na minus dva razlike, no za preokret nisu imali snage. Sergio Rodriguez je s 21 poenom bio prvo ime Moskovljana, Cory Higgins ubacio je 14. Pappas je predvodio PAO s 14 koševa, po 13 su dodali Calathes i Thanasis Antetokounmpo.

U posljednjoj utakmici večeri Unicaja je nadigrala madridski Real. Domaćini su se odvojili u završnih devedeset sekundi kada su poveli 77:67. Waczyinski i McCallum predvodili su pobjednički sastav sa po 15 koševa, kod gostiju najbolji je bio Dončić sa 16 poena.

CSKA se odvojio na vrhu ljestvicu, nakon 19 odigranih kola vode s omjerom 15-4, gužva je od druge do šeste pozicije, Fenerbahče i Olympiakos dijele drugo mjesto s omjerom 13-6, dok Real, Panathinaikos i Žalgiris dijele četvrto mjesto s 12-7.