EL: Barca prekinula niz poraza, Efes bolji od Brosea

Euroleague 29. pro 201719:55 > 20:07
Turkish Airlines EuroLeague

Barcelona je u 15. kolu košarkaške Eurolige slavila na gostovanju protiv Khimkija rezultatom 79:65. To je tek peto slavlje Katalonaca u elitnom natjecanju, a konačno su uspjeli prekinuti niz od čak pet poraza.

Katalonci su bolje ušli u utakmicu jer Khimki nije mogao zautstaviti njihovu brzu igru, te je Barca na kraju prve četvrtine vodila 25:15.

U trećoj četvrtini je bilo dosta rezultatske klackalice, a u tim trenucima je Aleksej Shved bio posebno motiviran jer je tada ubacio 11 poena. On je skoro sam držao svoj tim pa je treća četvrtina završena neriješeno.

Posljednji dio igre Barcelona je otvorila puno bolje, pa je za osam minuta tog perioda imala seriju od čak 15:2. Khimki je imao samo jedan koš iz igre tada, jer je stao Shved, a nijedan drugi igrač nije mogao pokrenuti ekipu.

Na kraju pobjeda gostiju iz Katalonije rezultatom 79:65.

Kod španjolskog predstavnika u strijelce se upisalo svih deset igrača koji su bili na parketu. Najefikasniji su bili Ante Tomić, Kevin Seraphin i Victor Claver sa po 12 poena.

U drugoj utakmici Anadolu Efes je slavio protiv Brose Bamberga rezultatom 69:58.

Domaćini su utakmicu riješili sjajnom posljednjom četvrtinom koju su dobili sa 15 razlike.

Najbolji kod turske momčadi bili su Derrick Brown sa 21 i Errick Mccollum sa 19 poena, dok je kod njemačke momčadi nabilji bio Ricky Hickman sa 10 koševa.