Baskonia šokirala Efes, CSKA uvjerljiv protiv Maccabija

Euroleague 15. pro 201723:19 > 23:22
Matthias Merz/Anadolu Agency/Getty Image

Velimir Perasović i njegov Anadolu Efes kod kuće su poraženi od Baskonije, dok se moskovski CSKA lako obračunao s Maccabijem Nevena Spahije.

Anadolu Efes vodio je devet razlike na ulasku u posljednjih pet minuta dvoboja protiv Baskonije, djelovali su dobro, Erick McCollum je dominirao, sjajan je bio i Vladimir Štimac, no momčad Velimira Perasovića raspala se u posljednjoj minuti, sudbinu je zapečatio Poirier s dva slobodna bacanja tri sekunde prije kraja. Momčad Efesa nije uspjela šutirati prema košu u posljednjem napadu. Tornike Shengelia predvodio je španjolski sastav sa 17 poena, po 16 su dodali Janning i Poirier. Kod Efesa je McCollum ubacio 21 poen.

CSKA je sjajnom drugom četvrtinom (28:14) došao do visoke prednosti koju su čuvali sve do posljednje minute utakmice kada se Maccabi vraća na šest poena minusa, no tada Nando De Colo povezuje šest uzastopnih poena i rješava pobjednika. Francuz je završio s 26 poena, šest asistencija i pet skokova. Cory Higgins dodao je 17 za CSKA. Norris Cole je s 24 poena i sedam dodavanja bio prvo ime izraelskog sastava.

Panathinaikos je preokrenuo utakmicu u drugoj četvrtini, Armani je vodio 13 razlike, da bi tada krenuo KC Rivers pogodivši pet trica u drugoj dionici. Nakon povratka s odmora, PAO nastavlja pogađati trice, te mirno osiguravaju pobjedu, no slavlje nije bilo veliko obzirom da je rame ozlijedio Nick Calathes (9p, 12as). Rivers je ubacio 20 poena za pobjednički sastav, domaći su pogodili 15 trica. Talijanski sastav je predvodio Vladimir Micov s 13 koševa.

Valencia je upisala osmi uzastopni poraz, Crvena Zvezda je nadoknadila veliki minus od 13 poena u posljednjoj četvrtini upisavši treću uzastopnu pobjedu. James Feldeine je postigao 26 koševa za srpski sastav, kod domaćih istaknuo se San Emeterio sa 17 poena.

Na ljestvici vodi CSKA s omjerom 10-2, Olympiakos je na drugom mjestu s pobjedom manje, Fenerbahče i Panathinaikos dijele treće mjesto, dok su na diobi pete pozicije Maccabi, Himki i Žalgiris.