Junačina Printezis, Dončićev rekord, ludilo u Ateni!

Euroleague 8. pro 201722:11 > 22:13
Getty Images/Panagiotis Moschandreou

Košarkaši Olympiacosa nakon velike drame svladali su Real. Poslije 45 minuta igra rezultat je bio 92:83 za domaćine u 11. kolu Eurolige.

Utakmicu dana u najjačem košarkaškom klupskom natjecanju u Europi vidjeli smo u dvorani Mira i prijateljstva, a obilježio ju je Gergios Printezis, koji je u roku od nekoliko minuta od tragičara postao junak pobjede.

Printezis je do posljednje dvije minuta regularnog dijela imao osam koševa, potom je postigao još četiri, a na kraju promašio dva slobodna bacanja za pobjedu. Prethodno je, 12 sekundi prije kraja, Jaycee Carrol ubacio tricu i donio kraljevskom klubu izjednačenje.

U dodatnih pet minuta, grčki košarkaš je predvodio Oly do pete uzastopne pobjede u natjecanju s još devet koševa, ukupno se zaustavio na 21. Strelnieks je dodao 15, a Papanikolau 14, uz osam skokova.

U redovima Madriđana, sjajan je bio Luka Dončić, koji je upisao rekord karijere od 33 koša, šest skokova i četiri asistencije za indeks korisnosti 36. Carrol je dodao 24 koša.

Olimpijakos sada ima devet pobjeda i dva poraza i nalazi se na drugom mjestu ljestvice, dok Real nakon pet poraza iz zadnjih šest utakmica drži osmu poziciju.

Vodeći je CSKA s omjerom 9-2.