EL: Žalgiris bolji od PAO-a, Baskonia srušila Unicaju

Euroleague 7. pro 201721:08 > 21:09
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa savladali su Panathinaikos kod kuće sa 80:74, u utakmici 11. kola Eurolige.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa loše je počela, ali je potom zaigrala sjajno u drugoj i posebno trećoj četvrtini, kada je prelomila susret.

Ovo je šesta pobjeda litvanske momčadi i četvrti poraz grčkog sastava.

PAO je imao +10 poslije 10 minuta, vodio je i sa najvećih 22:10 početkom druge četvrtine, ali se raspao u trećoj i nije se od toga oporavio.

Jankunas je imao 17 poena i 4 skoka, White je dodao 13, a Pengos 12 poena, dok su na drugoj strani najbolji bili Papas sa 16 i Singleton sa 15 poena.

Baskonia je na domaćem parketu slavila protiv Unicaje sa 88:82.

Gosti su se držali sve do zadnje četvrtine, kada su domaćini otišli na veću prednost i mirno priveli susret kraju.

Najbolji kod Baskonije bili su Janis Timma sa 24 i Tornike Shengelia sa 12 poena, dok je kod Unicaje najbolji bio Adam Waczynski sa 25 poena.