EL: Pobjede CSKA i Panathinaikosa

Euroleague 1. pro 201721:36 > 21:55
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panatinaikosa svladali su Unicaju rezultatom 82:71 u 10. kolu Eurolige. CSKA je kod kuće svladao Barcelonu.

Grci su pobijedili peti put uzastopno u Euroligi, poslije utakmice u kojoj je viđena rezultatska klackalica u prve tri četvrtine, dok je u posljednjoj dionici atenska momčad odnijela vrijedan trijumf.

Momčad trenera Xavija Pascuala je taj dio igre dobila sa 28:17, važne trice postigli su Kenny Gabriel i Pappas, pa je nastavljena borba u vrhu Eurolige.

Najefikasniji u momčadi Panathinaikosa bio je James Gist sa 17 poena i 11 skokova, dok ga je pratio Nick Calathes s pola koša manje i 12 asistencija. Dvoznamenkasti su bili još KC Rivers s 15 i Nikos Pappas s 11 poena.

Srpski internacionalci u timu Unicaje Dragan Milosavljević, Nemanja Nedović i Dejan Musli su svi imali solidne učinke. Najefikasniji je bio Nedović sa 16 poena, dva skoka i četiri asistencije, dok je Milosavljević imao 12 poena, a Musli šest poena.

PAO trenutno ima omjer 7-3, dok je Unicaja pretposlednja sa 3-7.

Aktualni europski prvak i katalonski klub su odigrali veoma zanimljivu utakmicu u Moskvi, gdje je CSKA kontrolirao prednost tijekom većeg dijela utakmice.

Barcelona se odlično držala u prvih 15 minuta, u pojedinim trenucima je i vodila, ali njena prednost nije prelazila tri poena. Od druge polovice drugog perioda, Moskovljani su se ustalili u vođstvu, a utakmicu su prelomili u poslednje četiri minute, kada su došli do dvoznamenkaste prednosti, a duel su završili sa maksimalnih plus 14.

CSKA je do trijumfa predvodio Nando de Colo s 18 poena, 11 asistencija i četiri skoka, što mu je donijelo indeks korisnosti 30. Cory Higgins ga je pratio s 20 poena i pet skokova, dok je Will Clyburn imao 22 poena.

Kod Barcelone, Kevin Seraphin je imao 11 poena i šest skokova, dok je Thomas Heurtel dodao isti broj poena i pet asistencija.

CSKA na čelu tablice ima osam pobjeda i dva poraza, dok je Barcelona na desetoj poziciji s omjerom 4-6