EL: Panathinaikos preokrenuo protiv Reala

Euroleague 24. stu 201722:45 > 22:50
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Panathinaikos je došao do šeste pobjede u Euroligi nakon velikog preokreta kod kuće protiv madridskog Reala koji je izgubio četvrtu utakmicu.

Madriđani su vodili 54:40 na poluvremenu, zadržali vodstvo na ulasku u posljednju četvrtinu (69:64), no domaći se nisu predavali, serijom 13-4 rade preokret i napokon dolaze do vodstva. U posljednjih 15 sekundi ušlo se u egalu (80:80), a jedine poene do kraja dvoboja postiže James Gist s linije slobodnih bacanja, tricu za pobjedu Reala, dvije sekunde prije isteka vremena promašuje Trey Thompkins.

Rivers je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu s 20 poena, Gist je dodao 15 i sedam skokova, a važnu ulogu odigrao je i Nick Calathes s 12 poena i osam asistencija. Luka Dončić je s 19 poena i šest skokova predvodio Real, no imao je i čak osam izgubljenih lopti. Thompkins i Reyes dodali su po 12 koševa.

Fenerbahče je kontrolirao utakmicu protiv Himkija sve do posljednje minute utakmice, vodili su 12 razlike na poluvremenu (38:26), deset na ulasku u posljednju četvrtinu (58:48), no u završnih 25 sekundi ušli su samo s poenom viška (68:67). Ključnu pogrešku učinio je James Anderson koji je faulirao Brada Wannamakera na trici, a ovaj je sva tri pokušaja iskoristio. U posljednjem napadu za goste tricu je promašio Šved.

James Nunnally je s 20 poena bio najbolji strijelac domaćih, Wannamaker je dodao 16 uz šest dodavanja i pet skokova, 14 je upisao Luigi Datome. Aleksej Šved je s 21 poenom predvodio rusku momčad.

CSKA je zamalo uprskao vodstvo u Malagi protiv domaće Unicaje. Moskovljani su otvorili utakmicu 27:16, prednost održavali sve do treće četvrtine kada se domaćin vraća u utakmicu. Ipak, u posljednjoj dionici igrači trenera Dimitrisa Itoudisa povećavaju obrambeni intenzitet, te pokazuju tko je bolja momčad.

Ruska momčad upisala je sedmu pobjedu, dok je Unicaja zabilježila šesti poraz, najefikasniji kod pobjednika bio je Sergio Rodriguez s 21 poenom, 14 je ubacio Cory Higgins, dok su po 13 dodali Vorončević i De Colo. James Augustin je s 18 poena i devet uhvaćenih lopti bio najbolji u redovima domaćeg sastava.