EL: Barca razbila Maccabi, Baskonija slavila u Beogradu

Euroleague 23. stu 201722:43 > 22:54
Turkish Airlines EuroLeague

Barcelona je u devetom kolu Eurolige ostvarila drugu vezanu pobjedu i to vrlo uvjerljivu protiv Maccabija 89:67, a u centru pažnje bio je Juan Carlos Navarro koji je proslavio 20 godina igranja u Euroligi.

Sve je bilo rješeno već u prvom poluvremenu, koje je Barcelona riješila sa 20 poena razlike – 44:24. U trećoj četvrtini razlika se održavala, a onda su u četvrtoj domaćini došli do čak +32 (81:49). Ipak, do kraja je “Ponos Izraela” uspio smaniti na 22 razlike.

Kod pobjednika Petteri Koponen je bio najefikasniji sa 20, dok je Rakim Sanders ubacio 18 poena. Ante Tomić je zabio šest, a Navarro tri poena. Na drugoj strani jedini dvoznamenkasti bili su Deandre Kane sa 13 i Jonah Bolden sa 10 poena.

Crvena zvezda je doživjela sedmi poraz u Euroligi, a ovaj puta u Beogradu je slavila španjolska Baskonija. Gosti su na kraju slavili rezultatom 81:85.

Kod Baskonije najbolji je bio Johannes Voigtmann sa 17 koševa i 8 skokova, dok je kod Zvezde najbolji bio Mathias Lessort sa 19. poena.