Zoran Dragić seli u Tursku

Euroleague 20. stu 201711:00 > 11:08
Turkish Airlines EuroLeague

Slovenski reprezentativac Zoran Dragić nakon teške ozljede nije bio u planovima trenera Milan Simonea Pianigianija, ali je brzo pronašao novi klub. Karijeru će nastaviti u turskom Anadolu Efesu.

Trener Milana Simone Pianigianni nije prijavio igrača koji ima pravo sudjelovanja u Euroligi, stoga je brzo postalo jasno kako Zoran Dragić u Milanu nema blistavu budućnost. Sportklub doznaje kako je Dragić potpisao ugovor sa Anadolu Efesom. U konkurenciji za dolazak u Istanbul bili su još bivši hrvatski reprezentativac Marko Tomas te povremeni srpski reprezentativac Rade Zagorac.

Efes će energiju mlađeg brata Dragića i tako trebati jer su u osam kola Eurolige ostvarili su samo dvije pobjede i trenutno se nalaze na 15. mjestu dok su u turskom prvenstvu treći, iza Tofasa i Fenerbahcea, s  pet pobjeda i dva poraza.

Kako Talijani nisu Dragića prijavili za igranje u Euroligi, u kadru Velimira Perasovića biti će već u četvrtak kada gostuju kod Zalgirisa.

Dragić će zbog potpisa ugovora s Efesom propustiti prve dvije utakmice slovenske reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, iako je po riječima izbornika Trifunovića imao želju nastupiti.