Veliki preokret Armanija, Barca lako sa Valencijom

Euroleague 17. stu 201722:48 > 22:54
Turkish Airlines EuroLeague

U posljednja dva susreta osmog kola Eurolige, Armani je nakon velikog preokreta savladao Brose, dok je Barcelona uvjerljivo porazila Valenciju na svom parketu.

Armani je u trećoj četvrtini gubio devet razlike u Milanu od Brosea, da bi u posljednjih deset minuta talijanska ekipa pregazila protivnika. Domaći sastav napravio je nevjerovatnu seriju 19:0 i na kraju stigao do trijumfa 71:62.

U pobjedničkoj momčadi Tarjevski i Jerrels su postigli po 12 poena, Gudaitis je dodao 11, Kalnietis deset.

Barca je već na poluvremenu imala sigurnu prednost protiv Valencije, što je pretvorila u uvjerljivu pobedu 89:71. Pierre Oriola je imao 14, Adrien Moerman 13 poena za Katalonce. U redovima prvaka Španjolske prednjačio je Tibor Pleiss s 13 koševa.

Košarkaši Crvene Zvezde poraženi su u kod Olympiakosa rezultatom 85:59, identičnim kao u prošlom kolu protiv CSKA. Domaća momčad je bila bolji već od samog starta, a najefikasniji u njihovim redovima bio je Thompson s 14 koševa, Nikola Milutinov je ubacio 13 i dodao 12 skokova, dok je kod Zvezde najbolji bio Rochestie s 20 koševa.