Baskonia protutnjala Kaunasom pred Zvezdu

Euroleague 16. stu 201721:05 > 21:12
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Baskonije upisali su treći trijumf u Euroligi, nakon što su u osmom kolu bili bolji od Žalgirisa 97:77 (21:15, 33:17, 16:25, 27:20).

Najefikasniji je bio Toko Shengelia s 19 poena, osam skokova i četiri asistencije, a pratio ga je Rodrige Beaubois sa 19 poena (6/8 za tri poena), dva skoka i dvije asistencije.

U redovima Žalgirisa istakli su se Paulius Jankunas sa 20 poena i srpski košarkaš Vasilije Micić sa 12 poena i osam asistencija.

Baskonia je odlično otvorila susret, prije svega zbog dobrog šuta za tri poena, pa su rano ostvarili dvoznamenkastu prednost, a na poluvremenu su vodili 22 razlike, pogodivši čak 10 trica.

Žalgiris je imao problema prilikom odgovaranja defanzivno, a izostali su poeni najboljeg igrača Kevina Pangosa, koji za 20 minuta koliko je proveo na parketu nije postigao nijedan poen.

Na početku drugog poluvremena Baskonia je napravila najveću razliku (+26). Međutim, od polovice treće četvrtine Žalgiris presingom na cijelom terenu uspjeva natjerati protivničku ekipu na greške, pa se vraćaju na samo -7.

Ipak, mini serijom 5-0 Baskonia odbija povratak suparnika, opet im se vraća šut za tri poena, pa se susret završava 97:77.

Baskonia je pogodila 17 trica, što je za samo dvije trice manje od rekorda elitnog natjecanja. Rekord i dalje drži Montepaschi iz 2012. godine.

Baskonia će sljedeću utakmicu odigrati protiv Crvene zvezde, u dobroj seriji jer imaju tri pobjede iz četiri utakmice, a od Khimkija su izgubili pola koša.

Španjolski klub je trenutno 12. na ljestvici, dok je žalgiris na sedmoj poziciji s omjerom 4-4.

Susret između Crvene zvezde i Baskonije na programu je u četvrtak od 21 sat, uz izravan prijenos na Sportklubu.