Zvezda nadigrala Barcelonu, domaćini savršeni

Euroleague 20. lis 201722:45 > 22:47
Aykut Akici/EB via Getty Images

Crvena Zvezda nanijela je prvi euroligaški poraz Barceloni, a petak je donio sve četiri pobjede domaćina.

Crvena Zvezda rano je povela u prvoj četvrtini, kao da su šokirali goste iz Barcelone kojima su do poluvremena omogućili samo 32 poena. Španjolska momčad pojačala je agresivnost u obrani, podesila nišanske sprave, ali tek u završnici, što se pokazalo prekasno. Zvezda je odnijela vrijednu pobjedu pred šest tisuća svojih navijača. Pobjednički sastav predvodili su Milko Bjelica s 23 i Taylor Rochestie s 22 poena. Kod Barcelone najbolji su bili Kevin Seraphin sa 16 poena i Thomas Heurtel s 14 i čak 11 asistencija.

Olympiakos je zamalo prokockao 15 razlike kod kuće protiv Unicaje, gosti su smanjili zaostatak na svega tri poena i tako se održavali dobar dio posljednje četvrtine, međutim nisu smogli snage za konačan povratak. Hollis Thompson s 15 poena i Nikola Milutinov s 12 bili su jedini dvoznamenkasti u redovima pobjednika, dok su Milosavljević i McCallum s po 14 poena predvodili goste.

Aktualni prvaci Španjolske, Valencia nanijela je drugi poraz Efesu Velimira Perasovića i Krunoslava Simona. Domaćin je osigurao pobjedu sjajnom trećom četvrtinom koju su dobili 28:10. Erick Green upisao je 24 poena, Joan Sastre dodao je 15 za pobjednika, dok su Vladimir Štimac s 22 i Errick McCollum s 20 jedini bili u utakmici za Perasovićevu momčad. Krunoslav Simon ponovno je očajno igrao, šutirao 0-6, a obzirom da je prije tjedan dana u porazu protiv Reala gađao 0-8, još uvijek čeka prve poene u Euroligi ove sezone. Zaista nevjerojatan negativan niz hrvatskog reprezentativca.

Himki je ostao neporažen nakon dva kola, ovoga su puta bili bolji od Žalgirisa. Thomas Robinson zabilježio je 19 poena i deset skokova, dok su Alex Shved sa 16 i Malcolm Thomas s 14 također bili vrlo solidni. Kod gostiju, najbolji je bio Paulius Jankunas s 24 poena i osam skokova.