EL: Zvezda pala u završnici, Khimki srušio Valenciju

Elsa/Getty Images

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su Crvenu zvezdu u prvom kolu Eurolige, dok je Khimki bio bolji od španjolske Valencije.

Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Khimki je slavio protiv Valencije sa 75:70 i došao do vrlo vrijedne pobjede.

U zanimljivom susretu u u kojem su Španjolci u trećoj četvrtini uspjeli nadoknaditi minus iz prvog poluvremena od 7 poena i povesti sa 54:47, presudila je ipak puno bolja igra ekipe iz Moskovske Regije u odlučujućih 10 minuta.

Susret je definitivno prelomio najbolji igrač ruske ekipe Aleksey Shved poenima minut i 28 sekundi prije kraja utakmice za 73:64.

Shved je sa 19 poena (šut iz igre 5/17) bio najefikasniji, a imao je i 3 asistencije. Odličan susret odigrao je Thomas Robinson, NBA pojačanje Khimkija koji je ubacio 16 poena (6/8 za dva) i imao 6 skokova.

U gostujućem timu Erick Green je zabilježio 22 poena i 8 skokova, a Tibor Pleiss 13 poena

Žalgiris i Crvena zvezda odigrali su odličnu utakmicu, a na kraju su slavili domaćini 78:76.

Utakmica je cijelo vrijeme bila izjednačena, obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na kraju je presudila posljednja četvrtina.

Zvezda je na kraju imala i šut za pobjedu, ali promašio je Taylor Rochestie.

Za Žalgiris najviše su zabili Paulius Jankunas sa 15 poena i 3 asistencije, te Kevin Pangos sa 14 poena i 3 asistencije.

Kod Zvezde najbolji su bili Milko Bjelica sa 18 poena i i 2 skoka, te Pero Antić sa 17 poena.