Briljantni Dončić uništio Efes, poraz Fenera

Euroleague 12. lis 201723:28 > 23:31
Turkish Airlines EuroLeague

Luka Dončić, nastavio je gdje je stao nakon velikog uspjeha na Eurobasketu, a njegov Real projurio je neokrznut kroz Istanbul.

Dončić je briljirao u svakom aspektu igre, ubacio je 27 poena, dodao po četiri skoka i asistencije, a iznudio je čak šest prekršaja, završio je s valorizacijom 32.

Efes je posljednji put priključak Realu držao u šestoj minuti utakmice (10-9), nakon čega su gosti preuzeli kontrolu i u jednom trenutku došli i do 18 poena prednosti (43:25) u 16. minuti. Perasovićeva momčad približila se na četiri poena minusa (56:60), no to je bilo sve što su mogli učiniti.

Gustavo Ayon odigrao je kvalitetnu rolu za pobjednički sastav, upisao 16 poena i deset skokova, Anthony Randolph dodao je 12 i osam skokova. Errick McCollum bio je uvjerljivo najbolji kod Efesa s 26 poena, dok je Krunoslav Simon imao večer za zaborav, 24 minute, bez poena sa šutom 0-8.

Armani je uspijevao cijelo prvo poluvrijeme držati CSKA u šahu, da bi se raspali u nastavku, već u trećoj dionici Moskovljani značajno pojačavaju obrambeni intenzitet, a do kraja pobjeđuju uvjerljivom završnicom. Cory Higgins ubacio je 21 poen, Sergio Rodriguez u debiju za CSKA, postiže 20 uz pet skokova i četiri dodavanja, dok je s 19 poena završio Nando De Colo. Andrew Goudelock predvodio je goste sa 17 ubačaja.

Neven Spahija na sjajan se način vratio u europsku košarku. Njegov Maccabi projurio je kroz Bamberg briljantnom posljednjom četvrtinom koju su dobili 33:14. Pierre Jackson debitirao je na sjajan način za izraelskog giganta ubacivši 27 poena, još jedno pojačanje, Michael Roll dodao je 16. Nikos Zizis predvodio je njemački sastav sa 16 poena, Leon Radošević dodao je 12 uz šest skokova.

Olympiakos je u završne tri minute utakmice kod vodstva 70:54 dopustio gostima primicanje na minus sedam (71:64), no srećom za njih, gosti su bili neprecizni kad su najviše trebali, a posebno Matt Janning koji nije mogao ništa pogoditi (šut 2-7). Grci su nastupili bez svoje najveće zvijezde Spanoulisa, no uspješno su njegov učinak zamijenili Printezis sa 17 i Agravanis s 13 poena. Tornike Shengelia predvodio je Baskoniju s 13 koševa.

U posljednjoj utakmici večeri, Unicaja je iznenadila prvaka Europe, Fenerbahče. Turci su vodili tri četvrtine, da bi Unicaja otvorila posljednju serijom 10-0, no bilo je panike na kraju, domaćini su poveli 68:60, dvije minute i 18 sekundi prije kraja, više nisu postigli poena dok je Fener poen po poen zatvarao zaostatak, a sekundu prije isteka vremena, Sloukas je promašio šut za pobjedu. Interesantno, Unicaja je imala tek jednog igrača s dvoznamenkastim učinkom, Shermadini je postigao 12 poena, dok je Sloukas ubacio 15 uz sedam dodavanja za Fener, Datome je dodao 13, a Vesely 12 uz osam skokova. Podbacio je Wanamaker koji je šutirao 2-7, a dodao je šest asistencija.