Mladi košarkaši Cibone u borbi za F4 Eurolige

Euroleague 6. lis 201711:44 > 11:53
ABA/Cibona/Zeljko Baksaj & Gordan Lausic

Euroliga je objavila ždrijeb skupina za natjecanje klubova do 18 godina, Cibona se nalazi u beogradskoj skupini

(Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Središnjica Eurolige objavila je ždrijeb natjecanja momčadi do 18 godina starosti koji će se održati u četiri skupine po osam klubova.

Gradovi domaćini će biti španjolski L’Hospitalet, Munchen, litavski Kaunas, te Beograd gdje će biti i završnica. U glavni grad Srbije putovati će pobjednici skupina, a sam turnir održati će se istovremeno kada i završnica četiri najbolje momčad seniorske Eurolige.

Hrvatska svog predstavnika ima u mladićima Cibone koji će nastupiti na beogradskom turniru od 23. do 25. veljače 2018., a sudbinu će dijeliti s domaćom Crvenom Zvezdom, turskim Efesom, češkim Pragom, talijanskom Venecijom, BiH predstavnikom iz Sarajeva, te beogradskim dvojcem, Partizanom i Mega Bemaxom.

Prestale skupine su redom:

L’Hospitalet (Španjolska) od 5. do 7. siječnja 2018.: branitelj naslova Barcelona, Joventut Badalona, ASVEL Villeurbanne, Gran Canaria, Patras, Unicaja Malaga, Virtus Bologna, Torrons L’Hospitalet.

Kaunas (Litva) od 19. do 21. siječnja 2018.: Žalgiris, CSKA Moskva, CFBB Paris, Lietuvos Rytas, Fenerbahče, Himki Moskva, Roma, VEF Riga.

Munchen (Njemačka) od 09. do 11. veljače 2018.: Real Madrid, Alba Berlin, Brose Bamberg, Bayern Munchen, Darussafaka, Olympiakos, Ulm, Real Betis.

Beogradski Final Four održati će se od 17. do 20. svibnja 2018. godine.